| Robeeert1 a întrebat:

De 5 zile am niște bubițe (zeci) cu diametrul intre 2, 3mm-1cm. Sunt roșii, foarte puțin umflate și produc mâncărime puțină și trecătoare. Au început in special să apară pe abdomen, pe spate și în părțile superioare ale membrelor. Nu dau semne de vindecare ci par doar să avanseze. Nu îmi afectează deloc starea generală de bine ci sunt doar inestetice cu ocazionala mâncărime. Menționez că nu am schimbat nimic din viața de zi cu zi ci au apărut dintr-o dată. Ce poate fi? Cum să le tratez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Mergi la medicul dermatolog. Poate fi de la alergie, dar poate fi si scabie. Doar medicul poate face diferență.

| christall a răspuns:

Cred ca ai mancat ceva alterat sau ai facut alergie la ceva. Mergi la dr sau la farmacie si explici simptomele.