| Predator2040 a întrebat:

De aproape o săptămână mă doare o măsea,este foarte cariată și nu cred că se mai poate salva,știu că ar trebui să merg la dentist dar nu prea pot,mai demult puteai să mergi pe gratis dacă erai la școală dar acum nu mai poți,aici cel puțin s-a încheiat acel contract.Mi s-a umflat puțin gingia și mă doare des capul și măseaua,plus că simt și durere în urechea dreptă,în drepta este și măseaua,simt greață câteodată și când îmi ating acea măsea cu mâncare îmi simt brațul drept slăbit.Aș putea ameliora cumva durerea până îmi voi face eu banii mei să merg la dentist? Am mai luat ketonal dar încă mă doare, simt doar mai puțină durere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte probabil maseaua este infectata iar cu asta nu prea e de joaca. Exista seviciu de urgente si pentru stomatologie unde e gratis

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Daca te doare maseaua poti merge la urgenta si acolo e gratis.

| carevaescu a răspuns:

Iti trebuie antibiotic sa scapi de infectie in primul rand. Te duci la medicul de familie pentru reteta.