| zuzaaaaa a întrebat:

De cam 2 zile mă doare pleoapa stânga când clipesc, fix acolo unde incep genele.
Credeți că poate fi de la rimel?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ppicopp a răspuns:

Salut! Uitat-te atentă in oglinda in fata unui geam pentru a avea o lumina puternica si vezi daca nu cumva o geana s-a "lăsat" in jos astfel incat sa te doara. Nu cred ca este din cauza rimelului! Fundă?

| zuzaaaaa explică (pentru ppicopp):

M-am uitat in oglinda și am observat o bubița mică galbena fix sub gene.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Demacheaza-te si evita sa mai pui rimel, sau sa te machiezi 1 saptamana, pentru a-i da timp sa se vindece.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Posibil sa ai dreptate si sa fie de la rimel.

| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

E posibil sa fie inflamat
Oricum este de la rimel

| IvonneBk a răspuns:

Se poate sa fie o alergie. In orice caz, evita folosirea rimelului pentru un timp

| Dinamitæ a răspuns:

Chestia asta se intampla atunci cand te machiezi (rimel) si acela se usuca. Seara daca nu te demachezi sau uiti, acela se intareste si pe timpul noptii cand dormi, te misti sau atingi ochii de perna, creeand ceva incomod si dureros. sper ca ti am fost de folos.