| anonim_4396 a întrebat:

De când m-am trezit imi țiuie urechea dreapta cam tare si aud rau, am adormit cu telefonul lângă capul meu si ascultam muzica fără casti, si aveam geamul deschis sa fie oare de la asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Revino cu amanunte, cand s-a intamplat, acum cum te simti etc.

| Epickk a răspuns:

Foarte posibil ca ambele surse sa-ti fi daunat
Atat muzica telefonului (daca era aproape de ureche) cat si aerul.
Am patit si eu odata dar mi-a trecut in cateva ore.
In cazul in care nu trece in maxim 24 de ore, consulta un medic.
Multa sanatate, ai grija.

| Anonimul222322 a răspuns:

Te tras curentu am pățit ca să nu te mai doară ia o batista/cârpă curata pune-o sub fieru de călcat și pune o la ureche apoi a doua zi du-te la doctor ca să nu se agraveze e posibil sa ai otita