| AlexRăzvan531765 a întrebat:

De cate ori trebuia sa ma antrenez pe saptamana? Am un set de antrenament scurt de aproximativ 25 de minute in care prind mai multe grupe de muschi. Sunt la inceput si fac antrenamentul in fiecare zi 7/7, ma poate afecta cu ceva avand in vedere ca este un antrenament scurt? Funda (va rog doar cei care stiu sigur, si sursa)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să ai două zile pe săptămână în care să te relaxezi.

| Mascarici07 a răspuns:

Salut,

Recomand sa faci 5, maxim 6 zile pe saptamana antrenamente si ziua ramasa odihna.
Incearca sa faci cat mai devreme de culcare aceste exerictii.

Succes!