| AmericanCookie a întrebat:

De cate ori trebuie sa mai merg la consultatii inainte de a-mi pune aparatul dentar? Avand in vedere ca nu am carii sau alte probleme

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta o sa iti spuna medicul dentist care iti va pune aparatul dupa prima consultatie la care te duci

| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Macar o daat, ca sa discuti cum trebuie despre chestia asta cu domnul dentist.
Te pup.

| d3men7zel a răspuns:

Depinde de politica fiecarui cabinet in parte, din cate stiu eu odata la 2-3 saptamani sau 1 luna happy Succes si fundatongue

| SnowBella a răspuns:

Probabil la orice medic stomatolog ai merge te va trimite sa-ti faci o radiografie totala ca sa vada care-i treaba cu molarii de minte (daca sunt sau nu, daca trebuie scosi, etc. )