| Ovidiu_1522 a întrebat:

De cate ori v-ati intrebat cum sunt preparate alimentele pe care le cumparati, se respecta normele de igiena, ce efect au asupra sanatatii chimicalele care le contin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Riot a răspuns:

Oamenii sunt prea ocupati pe internet cu lucruri foarte importante cum ar fi : jocuri on-line, filme, muzica, chat, etc si nu acorda o prea mare importanta lucrurilor inultile cum ar fi propria lor sanatate.
Numarul tot mai mare de chimicale pe care le introducem in corp o data cu alimentele prelucrate industial care intr-un mod inevitabil in timp vor declansa efecte negative asupra sanatatii spre bucuria marilor companii farmaceutice care fac bani grei din vanzarea de medicamente, daca toti oamenii ar avea o alimentatie sanatoasa si ar fi mult mai sanatosi ar insemna mai putini bani pentru industria farmaceutica si cine isi doreste sa castige putini bani? Dezinformarea este sufletul comertului.

1 răspuns:
| Diana16 a răspuns:

De foarte multe ori, dar daca ar trebui sa tinem seama de fiecare "defect" ale produselor cumparate am ajunge sa nu mai mancam nimic sad