| Andrei265268 a întrebat:

De cateva luni simt câteodată o durere în zona rinichilor în spate. Durerea ține vreo 30-40 minute, apoi dispare complet. Ce imi puteti recomanda sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nume6 a răspuns:

Seamănă a pietre la rinichi pe care foarte mulţi oameni le au. Bea multă apă ca să le elimini, 2 l pe zi. Elimină sucurile carbogazoase și bea doar naturale.

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Dar, ce ați așteptat atâtea luni, să vă ia SMURD de acasă?
Ce ai vrea cineva normal la cap să îți recomande altceva decât un drum la medicul de familie, căruia îi spui problema și îi cereți trimitere pentru medicul care consideră că vă poate ajuta: nefrolog, neurolog, neurochirurg.
Durerea poate fi de la coloană, de la rinichi, de ori unde!
Dar, repet, să scrii, luni, dar să ceri sfaturi aici, înseamnă că sunteți cu capul în nori și nu vă dați seama de gravitatea situației!