| Giuliana_Stan_1991 a întrebat:

De câteva saptămâni am inceput să beau 3 bidoane cu apă pe zi pentru a slăbi, dar mă face să merg la baie din 5 in 5 minute.E de rău?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Nu slabesti daca bei asa multa apa, te vei imbolnavi. 2, 3 L pe zi e suficient. Daca iti cere corpul mai mult asta e altceva si ar treui sa vorbesti cu un medic. Daca doresti sa slabesti trebuie sa mananci mai sanatos, puti si des, sa faci sport, dus. Cel mai bun sfat e sa mergi la un nutritionist si la un antrenor de sport.

| aditimus a răspuns:

Inaltime, kg?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. E de foarte rău. Pe un cal nu poți să îl duci la apă și să îl obligi să bea, dacă nu îi este sete. Pe un pișăcios, da.

| Catrice a răspuns:

Pai și tu ce vrei sa faci cu apa aia sa o depozitezi în loc de grăsime laughing

| alina2k18 a răspuns:

3 bidoane = 6 litri sau 3?
Pai iti suprasoliciti rinichii band atata apa.
De mancat mananci la fel?
Ca daca da nu dai sunca jos asa laughing

| Dismally a răspuns:

Tu ce crezi, ti se pare normal sau sanatos sa mergi la baie din 5 in 5 minute? happy Celui care te-a sfatuit sa bei 3 bidoane cu apa ar trebui sa i le torni in cap...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat are un bidon?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să bei doar când îți cere corpul, nu trebuie să faci exces de nimic. Mai bine se slăbește prin efort fizic. Cel mai eficient, dar nici efort intens. Mai ales dacă ești începătoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca esti cam singurul om de pa planeta care bea apa ca sa slabeasca, nu functioneaza asa. Si da, e de rau! E clar ca bei prea mult, undeva la 3l pe zi e mai mult decat ok. Poti si sa mori daca bei prea multa apa ( 7l deodata ).

| aneliram a răspuns:

După atâta apă, este normal să mergi mai des la baie.

| DanaDaniellllla a răspuns:

Poți să faci intoxicație cu apă, deoarece rinichii tai nu pot să filtreze atât de multă cantitate de apă.