| HiImKara a întrebat:

De câteva zile am dureri de ureche foarte mari. Eu obișnuiam să ascult muzica des și chiar la maxim atât fără cât și cu căști. Din cauza unor probleme sentimentale ascultam muzica la maxim (fiind conștientă că o să regret mai târziu), am fost la ORL mi-a zis că n-am nimic și că să iau Nurofen (acum câteva luni). Acum, nu mai ascult muzica deloc la căști (m-am lepădat de această problemă) in schimb ascult la TV și pe telefon fără căști, observ că am dureri severe, simt că mă doare acel "canal" nu dorm noaptea de dureri, mă doare toată partea dreaptă cu tot cu măsele. Am luat Nurofen, am băgat vată cu spirt in ureche, puneam picături de Otipax în urechi. Poate sa fie și de la curent?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Da, muzica la maxim in casti poate produce dureri de genu am experimentat si eu dar m-am semilecuit.
Posibil sa te prinda o raceala sau sa ai o infectie inclusiv otita. Du-te la medic pentru tratament pentru ca ai eliminat cauza principala si nu ar trebui sa mai ai asemenea dureri. Nu te mai trata singura.

| HiImKara explică (pentru alina2k18):

Otipax este pentru toate tipurile de otită, cred că este și de la aer, dimineața și seara îi dau drumul sa bage căldură, după iar e frig... Îl țin cam 1-2 ore.

| alina2k18 a răspuns (pentru HiImKara):

Acest produs este pentru durere. In caz de otita ai nevoie si de antibiotic pentru a elimina infectia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija ca te poti alege cu tinitus de la casti si nu te va scapa nici un doctor de el, numai asculta muzica la casti in ear la maxim ca vei avea probleme grave, asta cu durerea o sa iti treaca, dar daca o sa incepi sa auzi un tiuit constant cu el vei ramane
Foloseste alt tip de casti nu de alea cu dopuri de preferabil de alea mari da nici la alea nu trebuie dat la maxim. Nu mai asculta deloc muzica cateva zile vezi cum te simti daca nu trece durerea mergi la alt orelist.

| HiImKara explică (pentru anonim_4396):

Mi am scos vata din urechi, și mi-am pus picături de Otipax în urechi, nu mă mai doare așa, noaptea de obicei mă ia din somn durerea cu tot cu măsele, toată partea dreaptă. Poate fi și de la aerul condiționat? Aerul nostru baga căldură și îi dau drumul când e frig in casă, îl țin cam 1-2 ore după îl opresc de obicei dimineața și seara. Mă gândesc că poate este și de la aerul condiționat. Nu mai ascult muzica la căști

| anonim_4396 a răspuns (pentru HiImKara):

Nu cred ca e de la aer conditionat e clar ca teo afectat muzica in casti, mergi la un orelist bun si vezi ce iti spune nu te juca cu asa ceva.si eu am probleme cu urechea dreapta de la muzica. mergi la medic nu mai amana happy