| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile am gura foarte uscata, ce ar putea fi? Mentionez ca am anxietate generalizata si anemie.Ar putea fi un inceput de diabet?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| unvecin a răspuns:

E o proastă idee să-ți dai singur nume de posibile boli. Cât timp nu știi ce e, stai liniștit. Te analizezi, mergi la medic, te verifică. Și apoi stai liniștit pentru că știi că nu e.

Poate doar ai mâncat ceva mai sărat sau mai picant sau conținând ceva chestii pentru care organismul simte că ar ajuta să iei apă. Dacă bei 2 l apă pe zi, și ai gura tot uscată... atunci da, mergi la medic. Dacă nu, încearcă să te hidratezi mai bine 2-3 zile măcar, să vezi dacă se simte diferență.

Sănătate!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intâi de toate, hidratează-te la greu. Dacă persistă, du-te la medic, nu ne lăsa pe noi - bieți absolvenți de gimnaziu - să dăm diagnostice

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

O sa ma hidratez sper sa nu fie ceva mai grav.la medic deocamdata nu pot fiindca mi-am pierdut buletinu

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Noroc!

| Donsavas a răspuns:

Mergi la medicul de familie, Nu ai nevoie de buletin.

| anonim_4396 explică (pentru Donsavas):

Nu-s angajat, doar daca-s angajat ma baga in seama

| MadalinG99 a răspuns:

In primul rand, incearca sa te hidratezi, apoi incearca sa mananci sanatos. Daca vezi ca ai in continuare gura uscata du-te la medic. Ceva analize nu ar strica.

| ȘEMaria a răspuns:

Sau poate esti deshidratat si de aceea. eu am fost asa 4 zile si nu am aut nimic mi-am revenit

| anonim_4396 explică (pentru ȘEMaria):

Ma bucur pentru tine o sa beau mai multe lichide