| Nico159 a întrebat:

De cateva zile am o apasare in piept care nu imi mai trece.Pur si simplu nu ma poate lasa.Stiti cumva de la ce ar putea fi? S-ar putea sa fie din cauza lipsei de magneziu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Am văzut că foarte multă lume se plânge de chestia asta.Chiar si eu am si mie deja imi provoacă palpitatii asa ca mi-am facut o programare la medic.
Nu stiu care este cauza dar trebuie investigat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

In cazul tau Anxietatea e cauza.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate sa fie si asta, dar nu e neaparat obligatoriu.Adica stiu ca sunt anxioasa dar in tot acesti ani am invatat cat de cat sa ma controlez si mai ales ca de foarte mult timp nu m-am mai pus in situatii care sa imi provoace anxietate.
Bine, doar ca eu mai merg si pentru altceva la medic nu doar pentru asta.

| nicu991 a răspuns:

Doar in baza unui singur simptom nu se poate pronunta nimeni cu un presupus diagnostic.