| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile am o durere de burta, dar acum ma doare in jurul buricul si chiar simt durere si in el. Timp de 4 zile nu am tinut regim (adica am mancat mec, am baut fanta, am baut sampanie, am mancat carne cu maioneza). Am inceput sa tin regim azi si am luat debridat dimineata si ieri seara si mi-a trecut, dar inca simt o durere la buric, dar este mai mica si ma mai doare foarte puţin burta. Credeti ca este ceva mai grav sau imi va trece cu debridat?
Ps: nu am vomitat si nu am stari de greata...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adrian926a a răspuns:

Pai de ce mananci carne cu maioneza... Sa iti zic o chestie, cand mananci carne sa mananci si acreala adica muraturi, zeama de muraturi, de casteaveti, si cea mai buna zeama de varza si varza de la butoi, poti manca cata carne vrei ca nu o sa ai probleme cu burta chiar si cand mananci cartofi prajiti sa iei si muraturi. Pe tine nu te doare stomacul. Pe tine te doare ficatul si sa iei padtile pentru arsura gastrica, 2 pe zi o saptamana, o sa treaca complet in 1 2 saptamani

| Katy222 a răspuns (pentru Adrian926a):

Dar nu simt nici o durere in zona ficatului si nu stiu daca am voie sa iau pastile de ficat pentru ca am 13 ani...

| Adrian926a a răspuns (pentru Katy222):

Acele pastile nu sunt pentru ficat happy acele pastile sunt indicate si pentru bebelusi.