| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile am o lupta cu mine. Cineva a incercat iarba pentru prima data si mi-a impartasit si mie si m-am suparat pe persoana respectiva, deoarece eram impotriva.
Si discutam cu un prieten despre asta si mi-a spus sa incerc si eu sa vad ca nu ii chiar asa cum cred, clar am refuzat. Apoi m-am documentat in legatura cu aceasta planta.
Si am vazut ca nu ii asa cum credeam si mi-am schimbat putin parerea. Doar ca de fiecare data cand imi aduc aminte sau imi fac imagini ca o fac si eu, ma apuca o panica, nu am dormit noptile, transpiram, overthinking la greu, stare depresiva.
O parte mica din mine zice sa incerc si gata. Dar cealalta zice clar NU!
Si am o lupta interioara grava. Deoarece ma simt foarte rau psihic si fizic.
Sa fie bipolaritate? Sau?
Sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Am umblat 2 ani jumate cu drogatii care prizau maria la colt de bloc ascunsi prin scari. Iarna nu te prindea bine, trebuia sa fie caldura sa te tina efectu mai mult.Eu pe cale cand eram sa trag din joint, sa rupt.Am luat asta ca un semn si am renuntat la idee, poti sa ma numesti paranoic.Insa am avut o tarie de caracter f mare(lol ce 'modest' is xD) am renuntat la tigari, dupa mai bine de 8 ani de fumat, si toti ma luau la misto ca nu le las.Am avut ambitie si le-am lasat, asa ca sa arat ca pot.Deci e doar o chestiune de alegere, p.s daca nimeni nu ti-a zis, maria, te face sa uiti, adica iarba happy

| Legion7X a răspuns:

Ce sfaturi să îți spun, în afară de faptul că niciun prieten nu îți vrea binele, iar sfaturile de la un tovarăș bun sunt foarte rare, însă și acelea sunt puțin cam stricate. Mai departe, ce să zic vrei să fii șmecher în grupuri, fumează, droghează-te, bea. Vrei să rămâi sănătos, nu te corupe.

| WayhaughtK a răspuns (pentru Legion7X):

Nu stiu ce fel.

| Legion7X a răspuns (pentru WayhaughtK):

Sunt atent la detalii. " Apoi m-am documentat in legatura cu aceasta planta" asta ai scris putin mai sus. Cum nu sti dacă te-ai documentat? dar mă rog, este treaba ta, cel puțin să ști nimeni nu îți vrea binele.

| WayhaughtK a răspuns (pentru Legion7X):

A credeam ca ma intrebi ce fel de iarba au fumat ei. Dar eu m-am documentat in legatura cu marijuana (weed). Nu stiu sa spun mai multe.

| Osneros a răspuns:

Cel mai bun sfat e să termini cu prostiile.

| Cristian84 a răspuns:

Nu te prosti lasa tendintele la oparte ca s-ar putea sa ti placa si dupa aia ti ai distrus viata