| Alexandru3y a întrebat:

De cateva zile in zona spatelui, in partea dreapta langa coaste simt ca se " zbat" sau misca muschii, care ar putea fi cauzele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DarthNiger a răspuns:

Se numesc spasme musculare si trec de la sine, apar din cauza suprasolicitarii muschilor respectivi, poate ai carat ceva sau ai facut un efort mai puternic care a suprasolicitat zona aceea a corpului, poate sa apara si din cauza unor lipse de minerale sau multe alte cauze cum ar fi diabet, anemie, boli de rinichi etc. dar nu cred ca e cazul tau aici, daca vrei sa treaca mai repede fa stretching, adica intindeti muschii atunci cand ai spasme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, știu, e chiar dubios. Am mai patit si eu ca din senin anumiti muschi sa tot tremure, ca si cum ar avea palpitatii sau electroșoc. A trecut de la sine in cateva zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ti i-ai suprasolicitat cu intinderi probabil si au pierdut electroliti.