| aXy99 a întrebat:

De cateva zile ma doare mandibula in partea dreapta sus (spre ureche). Ce ar putea sa fie? Din cauza unei carii? Acum cateva saptamani ma durea o masea in zona respectiva, dar in momentul de fata nu ma mai doare. As merge la medic, dar cu coronavirusul mă-si nici la medic nu mai poti merge.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai forțat încheietura mâncând.

| aXy99 explică (pentru sadrian46):

Eu am probleme cu mandibula, nu cu incheietura.
Si n-am fortat-o.

| anonimg a răspuns:

Îți faci planuri să mergi la stomatolog, pentru că nu ai încotro. Acesta îți va face o radiografie, pentru ca să se asigure că puroiul de la măsea nu s-a deplasat, și nu este el de vină pentru noua durere. Oricum, există tratament; dar doar la medic.
Sănătate!

| aXy99 explică (pentru anonimg):

Tu nu pricepi ca nu te primeste nimeni daca n-ai o urgenta?

| anonimg a răspuns (pentru aXy99):

Durerea este urgență.
Poți suna la 112. Te vor duce la spital și vor analiza problema acolo.
Urgența nu înseamnă ca omul să fie paralizat, înțepenit de durere și să nu se mai poate târască până la telefon.

| aXy99 explică (pentru anonimg):

Din pacate, nu este asa...

| aXy99 explică:

Am scris "ma-si" cu un "i" pentru ca TPU este un site retardat cu admini agramati care, nu doar ca nu stiu sa scrie, dar te si obliga sa scrii gresit.