| ddeennyyssaa13 a întrebat:

De câteva zile mi.a ieșit o umflatura rosie lângă unghia degetului mare de la picior. In prima zi a curs un lichid alb ușor lipicios ( cred ca e puroi)dar acum e tot umflat si ma doare la atingere. Cu ce as putea da ca sa imi treacă? Si cum as putea preveni reapariția acestei umflaturi? Mulțumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Dogx a răspuns:

Poate ai un colt de unghie, asa am patit si eu.

| ddeennyyssaa13 explică (pentru Dogx):

Si cand l.ai tăiat a dispărut umflatura?

| Criste_Beatrice_1980 a răspuns:

Poti sa dai cu CICALFATE de la Avene

| BoldanAlina a răspuns:

Poti sa iti pui petale de crin bagate in spirt pe unflatura, si eu am avut si mi-a trecut!