| 20thoughts a întrebat:

De cateva zile nu mai simt gustul la mancare.Am facut febra si cred ca de la asta...Dar nu simt nici cel mai amar gust!De ce?Nu vreau raspunsuri de genul ,,Du-te la doctor".Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 23partyboy a răspuns:

Ageusia(pierdera totala a gustului) se intalneste rar,totusi daca afirmi ca nu percepi niciun stimul gustativ,absolut deloc. ai un motiv ft intemeiat sa te adresezi la un medic,cauzele fiind cele mai diverse(neurologice,infectii, hipotiroidism, cancer etc etc)

5 răspunsuri:
| xlmpq a răspuns:

Du-te la doctor.

| Kira_Cretzu_1992 a răspuns:

Buna auzi tzea revenit gustul k se pare k si eu simt asta sau mai bine zis nu simt de 1-2 zile...

| 20thoughts explică (pentru Kira_Cretzu_1992):

Pai sti ce am facut eu? Am asteptat si a trecut happy