| anonim_4396 a întrebat:

De ce am dureri cand dorm pe burta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DrViorel a răspuns:

E bine ca ai dureri, din pacate putini simt dureri cand dorm pe burta, de ce anume spun din pacate? deoarece dormitul pe burta nu este sanatos, in primul rand nu este sanatos inimii si circulatiei sangelui in organism. cea mai buna pozitie de somn este pe partea dreapta si pe spate, bine inteles acum tu esti obisnuit sa dormi pe burta iti va fi greu sa iti dereglezi acest obicei, dar eu te rog sa incerci. Si de asemenea sa ma informezi mai precis ce simptome simti, dureri unde, de ce indensitate, daca apar si tene de ameteala sau nu... Sanatate si o zi buna!