| gemeni6226 a întrebat:

De ce am mereu pleoapele umflate? Ce nu fac bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Cel mai sigur sunt cearcane si stim cam cu totii ca se datoreaza somnului dezastros iar nu mai stiu cine mi-a zis ca i se umfla asa sub ochi si de la rinichi cateodata.

| gemeni6226 explică (pentru Simpatic):

Da, anul trecut in iunie am fost la urgenta ca asa de rau m-au durut rinichii dar de atunci am avut grija si nu am mai suferit.

16 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cate ore dormi noaptea?

| gemeni6226 explică (pentru DoarBogdan):

Apoi erau ani buni vreo 5 cand lucram saptaminal 2-3 nopti nedormite.Acum lucrez in schimburi si cand sunt de dupa masa dorm destul dar cand trebuie sa merg de dimineata maximum 6 ore.Nu pot adormi mai repede e obisnuit organismul cu schimbul de dupa masa.

| Freya1 a răspuns:

Oboseala,anumite produse, varsta.
Încearcă să pui zilnic o compresia cu ceai de musetel, pe mine ma ajuta. Daca te deranjează sau doare mergi la medic.

| anonimg a răspuns:

Poate să fie de la colesterol, sau poate să fie de la lipsa de odihnă. Sau poate de la ambele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate aveti alergie la vreun produs pe care il folositi pentru spalarea fetei, sau un corp strain, edem palpebrar etc.ar trebui sa vizitati un medic oftalmolog.

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Asta nu cred dar multumesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gemeni6226):

Sunt multe cauze nu avem de unde sti exact. poate fi si de la tiroida.

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Asa este pana la urma urmei mi-am dat seama ca daca as trai la munte la aer curat fara tehnologie doar la cabana si cu mincare naturista fara calculator doar carti in mod sigur nu as avea astfel de probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu vă odihniți îndeajuns.

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Asta asa e nu am cum in fiecare a doua saptamana lucrez asa:simbata dupa masa vin acasa dupa ora 22 ma culc pe la 24 adorm la 1 a doua zi trezirea la 6 duminica! lucra pana la 19, si lunea tot tu de la 7 la 15.Multi au plecat de la noi din acest motiv (programul).

| anonim_4396 a răspuns (pentru gemeni6226):

Înțeleg... Dacă ați găsi un alt serviciu, cu un program mai puțin extenuant...ar fi benefic pentru sănătatea dvs. Dar nu e prea simplu să găsești unul în perioada asta.

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Las ca e bine, ca am aflat ca nu am pleopele umflate doar din cauza varstei e lasata pielea.Ms de raspuns.

Răspuns utilizator avertizat