| narcuz a întrebat:

De ce am o respiratie FOARTE urat mirositoare? Ma spal pe dinti in fiecare zi, mestec gumă dar degeaba. Miroase oribil. Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| anonimg a răspuns:

Pasul 1: mersul la stomatolog.
Dacă problema tot mai persistă, mergi la medicul de familie care îți va da trimitere la un specialist.
Dar prima dată mergi la medicul stomatolog. De cele mai multe ori un detartraj rezolva problema (îndepărtarea tartrului, a pietrei de pe dinți). Vizita la stomatolog trebuie făcută de doua ori pe an, oricât ar costa.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa te duci la dentist pentru control. Posibil sa ai vreo carie ceva.

| dragosnila233 a răspuns:

Stomacul sau mucii indolentule ai grija ce mananci

| dragosnila233 a răspuns (pentru dragosnila233):

Nu doar dintii miros

| mayaxhh a răspuns:

Conteaza si alimentatia! dar incearca un stomatolog, e singurul care te poate ajuta!

| Basic121 a răspuns:

Spala si cerul gurii si limba + nu uita sa folosesti si apa de gura daca ai la indemana.