| ElenaMari a întrebat:

De ce am picioarele reci mereu? Nu am vreo alta boala pur si simplu am picioarele reci mai mereu mai putin cand ma bag sub patura si doar atunci se incalzesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

De la circulația periferică proasta. Ia gingko biloba, cofeina si magneziu!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ai circulația periferică proastă. Trebuie să ai mai multă activitate fizică, să-ți pună sângele în mișcare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu ai probleme cu anxietatea poate fi circulatie periferica asa cum au zis și ceilalți utilizatori

| oz_1736 a răspuns:

Fa-ti niste analize si poate vei primi niste pastile pentru dilatarea vaselor periferice.

Răspuns utilizator avertizat
| morfeo a răspuns:

Pentru ca nu porti sosete

| AlexMh a răspuns:

Circulatie periferica slaba. Ceva cu care ne confruntam marea majoritate. Nu e nimic grav. Eu am mainile si picioarele reci 80% din timp.