| MyNameisEduard a întrebat:

De ce apare durerea de cap după ce plângi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Editocroci a răspuns:

Așa e normal. Glanda lacrimală e în cap. Gândurile sunt produsul creierului, acele gânduri care produc plânsul. Deci practic creierul doare.

17 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă atunci când plângi, plângi din cauza unei dureri. Asta înafară de cazul când plângi de fericire.

| Brizbriz a răspuns:

Evident, din cauza faptului ca tot corpul e stresat cand plangi, mai ales capul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai degrabă e invers. Cel puțin la mine. Mă simt ușurată, relaxată și detensionată după ce plâng.

| MyNameisEduard explică (pentru anonim_4396):

Si eu mă simt mai bine după dar mă doare și capul, asta mă deranjează

| Editocroci a răspuns:

Ești bine?

| MyNameisEduard explică (pentru Editocroci):

Îți mulțumesc enorm că ai întrebat, sunt mai bine acum, doar mi-e foarte dor de cineva cu care nu știu dacă voi mai vorbi vreodată, nu-i vorba de o relație dacă asta crezi, mi-e dor de o prietenă...

| Editocroci a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Dacă îți e prietenă cum spui veți mai vorbi. Fă-ți și alți prieteni, sunt atâția oameni în lume.

| MyNameisEduard explică (pentru Editocroci):

Am încercat, am vorbit cu diferiți prieteni dar degeaba, cu oricine aș vorbi tot mi-e dor de ea, nu stiu de ce, cred că m-am atașat mult de ea.

| Editocroci a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Sun-o atunci. Dar dacă nu vorbește cu tine nu îți e prietena.

| MyNameisEduard explică (pentru Editocroci):

Nu am numărul ei, a avut doar Instagram si cred că si l-a sters, acum nu o mai pot contacta...Mersi că ți-ai luat din timp să-mi răspunzi, apreciez!❤

| Editocroci a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Cu plăcere. Ai cunoscut-o pe net?

| MyNameisEduard explică (pentru Editocroci):

Da,chiar pe acest site

| Editocroci a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Caut-o tot aici. Contacteaz-o. Și fă-ți și alți prieteni.

| MyNameisEduard explică (pentru Editocroci):

N-a mai fost de mult activă aici, i-am lăsat un mesaj, poate îmi va răspunde într-o zi.Am alti prieteni, nu mulți dar buni, nu-i asta problema, e greu de explicat.Doar îmi lipseste mult, mă simt gol pe interior câteodată si înafara de ea nu cred că mă poate ajuta nimeni.Îți mulțumesc din nou că ți-a păsat, o seară bună!❤

| Editocroci a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Nu crede asta. Nu știi niciodată cine te poate ajuta. Cu plăcere.

| andradaaa12 a răspuns:

Ai durerea de cap numai când plângi, sau e o durere de cap totimpul, uite de exemplu eu am ceva timp de cand ma doare capul și ma dor și ochi, si când plâng ma doare capul

| MyNameisEduard explică (pentru andradaaa12):

Sincer de multe ori mă trezesc cu dureri de cap, dar acum e de la plâns