| BrokenAngels a întrebat:

De ce când mă spăl pe dinți, mi se face rău, respectiv, am o stare de vomă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Schimba pasta de dinti, posibil unul dintre ingredientele ei iti da o astfel de stare. Alege una mai naturala, dai un ban mai mult, dar macar este mai sanatoasa. Sau spalate cu bicarbonat de sodiu, ajuta foarte mult si pentru albirea dintilor cat, inlaturarea mirosului din gura, tratarea aftelor etc.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, nu-ti mai baga periuta pe gat, doar spala-ti dintii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Schimbă pasta de dinți.

| alina2k18 a răspuns:

Probabil te speli prea curand dupa trezire sau imediat dupa ce mananci.
Deasemenea incearca sa speli maselele din spate-ultimele- la sfarsit ca daca incepi cu ele si esti insistent stiu si eu ce se intampla.winking ca sunt patita.
Vezi si de o periuta mai micuta- eu am electrica de are cap de periaj super mic.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

O bagi până în gât? laughing
Ai pățit mereu asta?

| MaryMaria333 a răspuns:

Eu nu am mai auzit asta inca asa ceva. Poate ai mancat cv si nu ti'a picat bine sau poate pasta ii prea concentrata. Orice e posibil.

| SPECTOGRAFIE a răspuns:

Probabil substantele din pasta de dinti nu iti priesc..schimba pasta de dinti.