| Fumiko a întrebat:

De ce cand stau pe burta simt ca ma sufoc,abia respir sa sunt nevoita sa ma intorc cu fata in sus(iar atunci imi revin),iar cand, cant cant 2, 3 cuvinte si raman fara aer! Vriau parerea voastra,va rog fara "du-te la doctor"stiu asta, vreau doar parerea voastra, poate ati trecut si voi prin asta.Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Stii sa ai probleme cu plamanii? Ar putea fi ceva la plamani sau totul sa fie in capul tau... Depinde. Daca nu vrei sa mergi la medic nu o sa aflii niciodata.

| Fumiko explică (pentru CuriousStuff):

Nu am spus ca nu vreau sa merg la medic, doar ca la intrebari de genul mai mult de 50% din raspunsuri sunt "du-te la medic" oricine stie asta, doar vreau niste pareri de ale voastre.

| CuriousStuff a răspuns (pentru Fumiko):

Si cu ce o sa te ajute o parere de-a noastra? Ca oricum nu o sa stii ce ai. Presupuneri putem sa facem cu totii, dar nu o sa te ajute cu absolut nimic. Daca vrei sa stii daca ai o problema la plamani trebuie facute niste teste functionale, o spirometrie si daca iese cum trebuie atunci inseamna ca ce ai tu e mai mult un (fel de) atac de panica decat o problema organica.

| Fumiko explică (pentru CuriousStuff):

Multumesc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti cumva fumatoare? Asta ar putea avea un impact.
Cred ca ar trebui sa.ti pozitia doar atar, care.i faza cu statu pe burta?

| Fumiko explică (pentru anonim_4396):

Nu.

Cand stau pe burta simt ca ma sufoc, parca mar apasa ceva pe piept si respir greu.