| Sergiu2k12 a întrebat:

De ce cand sunt racit ma dor si imi lacrimeaza ochii incontinuu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SandraM a răspuns:

Pentru ca virsului racelei/gripei aftecteaza mucoasele happy Lacrimarea este metoda de auto=protejare a ochilor. Insanatosire grabnica!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Din cauză că virusul răcelii inflamează mucoasele, de aici şi lăcrimarea ochilor.
Te pup!

| beatrice9849 a răspuns:

De obicei iti lacrimeaza ochii cand ai sinuzita,(si daca te ustura nasul cand stranuti)!

| DeDe11 a răspuns:

Pentru ca te-a prins curentul la sinusi

| eNz0r a răspuns:

Cum sa iti explic, de la raceala iti provoaca si nas infundat si lacrimare, dureri in gat.