| Sasukesmecherul a întrebat:

De ce cateodata cand sunt la scoala si o sa dau un test si mi-e frica de ce nota voi lua ma inteapa inima si imi ard urechile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| funnnyman32 a răspuns:

Salut!
Te gandesti prea mult, si stai si stresat din cauza asta, incearca sa nu te mai gandesti asa de mult, daca ai invatat nu ai treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca inveti nu ai de ce sa te temi de ce nota vei lua
Gandeste pozitiv in acel moment si nu vei mai avea probleme, poate fi de la stres, emotii, usoara anxietate nimic grav

| Donsavas a răspuns:

De obicei, emoțiile ne cuprind cand ne concentrăm la un anumit lucru. Pur si simplu gândește te in alta parte dacă știi că la test nu esti sigur pe tine.

| DenisIonut01 a răspuns:

Esti prea stresat, de asta. Dai prea multa importanta. Iti recomand un psihiatru si poate psiholog, psihiatru iti va da niste pastile care te ajuta sa nu mai fi asa stresat iar cu psihologul poti sa discuti(sa te eliberezi)

| Raizing a răspuns:

Grijile excesive te pot imbolnavi.Incearca sa uiti de frica!

| Sasukesmecherul explică:

Tin sa mentin ca am 13 ani