| AndreiDamian1 a întrebat:

De ce este bine sa dormi fara chiloti ( lenjerie intima )?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mie mi se pare o prostie sa dormi fara chiloti pe tine, e incomod dar poate tie iti place.

| alexandraalis a răspuns:

Pentru ca acestia tin umezeala in zona genitala( mai ales daca nu sunt din bumbac) si favorizeaza aparitia infectiilor.

| pwp a răspuns:

Cine te-a mintit?

| unknownn a răspuns (pentru pwp):

Acelasi lucru te intreb si eu pe tine.

| pwp a răspuns (pentru unknownn):

Ce ma intrebi?

| unknownn a răspuns (pentru pwp):

Cine te-a mintit?
Poate la voi la fete nu mai trebuie sa dati jos chilotii pentru ca sunt formati dintr-o sfoara dar la baieti.

| pwp a răspuns (pentru unknownn):

Cum dintr-o sfoara? laughing)

| DarkBlood32 a răspuns:

Să ţi-o aeriseşti pe timp de vară. Iar iarna o îmbraci.winking

| adytzzza a răspuns:

Asa e frumos sa dormi fara lenjerie intima

| mihaicon18 a răspuns:

Sa ai aer la cocoswinking

| Anonim1lyfkfc23jmh a răspuns:

Ca să ai poluții mai rar. Presiunea chiloților asupra tumescenței peniene nocturne favorizează apariția viselor erotice. Această tumescență apare în faza de somn cea mai profundă și mai odihnitoare numită MRO - mișcare rapidă a ochilor (sau REM - rapid eye movement). Din experiență proprie, inima bate mai tare și mă trezesc pentru că mi se face foarte cald. Pe wikipedia în engleză scrie că poate apărea și înainte de pubertate și că nu e cauzată de visele erotice.
Pentru un somn bun, ajută abținerea de la privitul imaginilor erotice și munca fizică și intelectuală.