| Phantasmagoria a întrebat:

De ce este mai bine sa faci jogging dimineata si nu seara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ButBut a răspuns:

E bine sa faci jogging dimineata, pentru ca sportul te umple de energie, iti reincarca bateriile.Atunci organismul este receptiv, este odihnit si are parte de toate beneficiile sportului practicat. Daca faci seara, nu vei mai putea dormi noaptea.happy

6 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Cd vrei tu Cd ai timp nu conteaza

| Ramonaaaa a răspuns:

Ca sa te simti plina de energie intreaga zi happy!

| ButBut a răspuns:

Multumesc de apreciere Kira!happyO seara frumoasa.

| Crystal112 a răspuns:

Simplu, deoarece esti mai activ pe timpul zilei! ai mai multa energie si mai mult chef de detoate

| Gstefan a răspuns:

Pentru ca dimineat inainte de a manca, corpul tau este in stare catabolica ( adica arde mai bine grasimile ), iar seara cateodata nu prea ai chef ca esti obosit de la rutina zilei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Pai dimineata corpul tau este in putere si este relaxant, sa alergi la razele soarelui de dimineata.Seara daca vrei, sa alergi nu este nimic dar este recomandat dimineata deoarece probebil corpul tau este obosit si scutit de putere.Eu fac jogging dimineata de trei luni si ma simt perfect.Vacanta frumoasa!