| java12345678901211144133ytrytu78909876545 a întrebat:

De ce este nevoie de lubrifiant pentru masturbarea după operația de circumcizie? Daca se face normal apar probleme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Operația de circumcizie nu este făcută cu atâta ușurință. Medicul îți recomandă să folosești lubrifiant pentru că penisul tau să fie umed și moale pentru penetrare, în cazul tău pentru mastrurbare.În general, lubrifiantul este recomandat pentru relațiile sexuale ce nu pot fi efectuate fără acea umiditate pentru că astfel ar duce la dureri și usturimi pentru ambii parteneri în zonele intime.

| java12345678901211144133ytrytu78909876545 explică (pentru FoxyM):

Deci mereu trebuie folosit lubrifiant pentru relații intime sau doar odată?

| FoxyM a răspuns (pentru java12345678901211144133ytrytu78909876545):

La fiecare act sexual, si de fiecare dată când nu este umed penisul.