| gabi_3481 a întrebat:

De ce i_mi cure sange din nas in timpul verii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| pisi dy a răspuns:

Din cauza caldurii exista vasodilatatie ...si cred ca iti mai " scarpini " pata vasculara Kisselbach formata din anastomoza unor vase. Aceasta este o regiune sensibila din nas. Daca hemoragia nu se opreste in aprox 5 -10 minute, este abundenta trebuie sa te duci la medic.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Poate fi o problema legata de tensiunea arteriala, poate fi vorba despre o sensibilitate la lipsa de umiditate, poate fi o cauza mai greu de diagnosticat. Oricum, nu cred ca de aici te vei alege cu un raspuns elocvent. Medicul tau ce zice?

| anonim a răspuns:

Ti-a venit ciclul. rolling on the floor rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dilatarea vaselor de sânge.
Mergi la un medic orl pentru o cauterizare a vaselor sangvine.
Diagnosticul tău este epistaxis.
Sănătate fără sângerări nazale.
Pa, pa.