| RoninKuzuri a întrebat:

De ce ii intarzie unei fete menstruatia? (Inafara de motivul sarcini)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Probleme hormonale...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dereglari hormonale, răceli repetate infectii urinare. Mergi la medic si fa ti analizele. Ce varsta ai? Multa sănătate.

| WaterDrop a răspuns (pentru RoninKuzuri):

Ai grija cu CristiDinBucuresti.Este un stomatolog ce are fetisuri legate de picioarele si varsta fetelor/femeilor. Mie mi-a dat ignore pentru ca l`am descoperit sad

| Clorox a răspuns (pentru WaterDrop):

Si mie mi-a dat ignore laughing
Chiar e adevarat?

| WaterDrop a răspuns (pentru Clorox):

Foarte sad

| Clorox a răspuns (pentru WaterDrop):

De unde stii?

| WaterDrop a răspuns (pentru Clorox):

Am metodele mele si el se da de gol prin greseli copilaresti big grin

| Clorox a răspuns (pentru WaterDrop):

Interesant happy

| Violleta2022 a răspuns:

Din cauza schimbarilor hormonale in corp, din cauza problemelor cu greutatea (ori foarte grasa, ori foarte slaba), din cauza ovarelor polichistice, posibile fibroame ori chisturi ovariene, samd.

| Clorox a răspuns:

Menstruatia este neregulata, poate sa intarzie, sa vina mai devreme sau chiar sa nu-ti vina luna respectiva!

| Suki08 a răspuns:

Pur și simplu din cauza unor dereglări normale, unele pastile mai dereglează menstruația, de exemplu anticoncepționalele... Fundă?

| Mirela27 a răspuns:

Dereglare hormonala