| Cedry2k8 a întrebat:

De ce imi pocneste genunchiul cand indoi piciorul la maxim? (adica sa duc calcaii la sezut)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| MiyakoSaki a răspuns:

Articulatiile.Daca renuntam la sportul de care avem nevoie, ajungem sa trosnim cam des straight face Nu-i nimic grav happy

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, de acum cateva luni cand am fost cu bicicleta.
Eu am impresia ca o fi vreo problema cu meniscul sau cu ligamentele incrucisate, o sa merg la medic sa vad de ce oare.
P.S Pe mine ma si dor genunchii.

| BenWilde a răspuns:

Pocniturile articulare sunt datorate acumularii de aer in tendoane (asa functioneaza si pocnitul degetelor). Nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji, decat daca incepi sa simti dureri. Daca e cazul, ai putea sa te duci la un control.

| Adiiiiiii69 a răspuns:

Stai linistit nu e nimic grav doar daca apare durere.

| AspirinaDeInima a răspuns:

Salut! Poate ar trebui sa faci mai multa miscare:alergat, fotbal, ceva sporturi care sa-ti puna in miscare intreg organismul.

| Cedry2k8 explică (pentru AspirinaDeInima):

Sport fac cam 3 ore pe zi, fotbal si mers cu bicicleta (am foaia de la pedale mai mare, deci forta exercitata este mai mare, si nici cu viteza mica nu merg)

| Beatricc a răspuns:

Toti avem astfel de probleme...nu stiu sa explic...dar si mie mi se intampla si la genunchi si la cot dar si la incheietura piciorului(nu stiu cum se numeste