| lilith16 a întrebat:

De ce in ultimele zile cand stau jos si ma ridic (chiar dacă ma ridic incet) vad negru in fata si nu mai simt nimic, nu vad nimic, nu aud si trebuie sa ma sprijin de ceva sa nu cad, vad ca in ultimul timp simt si o presiune pe frunte, voi patiti? are treaba cu anemia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ai probleme cu tensiunea, ti-ai verificat-o recent?

| lilith16 explică (pentru LPCTSTR):

10 cu 8

| LPCTSTR a răspuns (pentru lilith16):

Hmm tensiunea asta e destul de normală însă ai semne de tensiune mică.
Așa cum zice și alina2k18, poate ești deshidratat/ă.

| SG1995 a răspuns:

Presiunea aia iti da stări de greață, vomă, sau amețeală?

| lilith16 explică (pentru SG1995):

Nu-mi dau seama, cred ca stari de ameteala

| SG1995 a răspuns (pentru lilith16):

Ce fel de ameteală, simți că se învârte totul cu tine când te miști? Fă-ți un tomograf cranial dacă presiunea persistă.

| alina2k18 a răspuns:

Bea multa apa, poate esti deshidratat, pentru tensiune micuta recomand sa bei cate o cafeluta.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Se intampla deseori oamenilor: ai hipotensiune.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Pentru siguranța ta, du-te la un medic.
Cum spun și cei de la TPU:
„Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament."

| BuLaNNNeL a răspuns:

Anemie.

| Yurisa a răspuns:

Lipsă de fier

| laSoledad a răspuns:

Este vorba de scaderea tensiunii. Mancanca bine ca sa ai energie si fa miscare mai multa.

| christine99 a răspuns:

Poate fi si de la caldura.

| Larysa690 a răspuns:

Exact asa patesc si eu dar nu stiu de ce poate si de la caldura.