| anonim_4396 a întrebat:

De ce ma tot ia somnul de multe ori după ce mănânc? Ce sa fac sa nu mai am acest inconvenient? O fi din cauza ca mănânc nesănătos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca spui ca mananci nesanatos, e clar. Ficatul tau este foarte solicitat. De aici starea de somnolenta.

| Brizbriz a răspuns:

E normal, se numeste siesta, si se intampla la orice carnivor/omnivor... leii de ex. mananca 30-40kg odata, si dupa aia se baga la somn grupa mare

| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă mănânci pana te simți plin și nesănătos (mâncăruri grele sau bogate in zahăr și grăsimi) de aceea ai aceasta stare de somnolenta.