| anonim_4396 a întrebat:

De ce mă simt agitat când nu-mi iau pastilele de anxietate/depresie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Bună! Toate medicamentele sunt droguri; te obișnuiești cu ele și corpul le vrea mereu, apoi ai depresie / anxietate, iar asta mărește efectul! Numai bine!

| 4evergentleman a răspuns:

Pentru depresie ce iei?

| Smmo a răspuns:

Poate pentru ca dau dependenta. I-am auzit pe altii ca au intampinat tot felul de probleme dupa ce au luat pastile pentru depresie mult timp. Nu stiu ce iei tu. Vezi ce scrie pe prospect la efecte secundare si vorbeste cu cel care ti le-a prescris.
Uite si cazul unui profesor universitar, psiholog:
https://www.youtube.com/watch?v=M91Kl1hez7w

| Celula44 a răspuns (pentru Smmo):

Pai da, de aceea se iau alea cu dependenta 2 săptămâni(din cauza faptului ca sunt mai puternice ) și după ii dai clientului altceva! dacă primești mai mult evident ca iti dau dependenta și degeaba ai fost ca dupa o sa ai nevoie de terapie ca să scapi de ea laughing

| newaccountbye a răspuns:

Pentru ca ai dezvoltat o dependență fata de ele.

| Celula44 a răspuns:

Depinde ce pastile iei și cine ți le-a prescris

| alexcelfrumos14 a răspuns:

Cred ca ti.ai răspuns singur la întrebare.