| Kolors a întrebat:

De ce mi se tot infunda nasul? Nu sunt racit.Mi se infunda de mai multe ori pe zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

E posibil ca aerul din incaparea in care stai sa fie prea uscat si sa iti dea senzatia de nas infundat. Mai ales acum iarna, cand functioneaza caloriferele aerul devine prea uscat.
Sau poate lucrezi in praf/cu substante si poate asta e cauza.

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Off...am crezut ca doar eu am aceasta problema.sad cel putin eu am probleme de sanatate, din cauza ca folosec oxigen, acum am probleme cu nasul.
Am fost la ORL.
Mi-a dat bixtonim xylo.dar degeaba.
Acum folosesc ser fiziologic in amestec cu vitamina A.
ERAM DISPERATA SI NU MAI STIAM CE SA FAC.
Asa ca, mi-a zis medicul de familie sa folosesc serul cu vitamina ca nu se intampla nimic.
Du-te la medic, vezi ce se intampla.
Daca stai la casa si faci foc, pune o oala cu apa sa ceva picaturi de ulei de pin sa fie aer umed.
Dar cel mai indicat ar fi sa te vada medicul.
O zi bunahappy

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Probabil ai probleme cu polipii. Din cate stiu, in momentul in care cresc, astupa o parte din caile respiratorii.

| J0B0MAT a răspuns:

Probabil ai deviatie de sept.