| juniper a întrebat:

De ce ne cade parul? Eu vreau sa il pastrez des, lung si sanatos, iar firele sa ramana groase.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Poate fi pe fond nervos (stres, supărare), o alimentație săracă în vitamine și minerale, vopsitul peărului prea des (vopsea de peăr de proastă calitate), toxicitate (mediul care îl frecventăm cel mai des: serviciu, bar, discotecă, club de noapte), ereditar, înaintarea în vârstă, boli, etc.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| Jonsdottir a răspuns:

Pentru a se regenerawinking

| anku_4913 a răspuns:

Cade pentru ca trebuie sa se regenereze.Cad cam 50-80(in medie)de fire de par pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa nu-l mai epilezi rolling on the floor tongue