| bvzmsam a întrebat:

De ce noi astia care avem tenul deschis ni se inroseste pielea de pe fata sau maini la soare sau cand e frig afara sau de ce daca ma strang timp d-un minut pe brat se inroseste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Pentru ca are legatura cu epiderma si sangele.
Tot pe principiul acesta cei albi de tot nu au voie sa se expuna prea mult la soare pentru ca in termeni nemedicali pielea lor nu este adaptata la razele puternice si este predispusa la cancer de piele.
La aia cu tenul masliniu e altfel pielea sa zic asa.