| Vernusio a întrebat:

De ce nu e buna Coca-Cola?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca faci un experiment, iti vei da singur seama:

Toarna dintr-un flacon de cola o cincime si pune in loc LAPTE de vaca.
Pune inapoi dopul si intoarce-l de 2-3 ori sa se amestece.
Lasa-l nemiscat pe masa un jumat de ora, dupa care vei vedea rezultatul...

Pofta buna!
big grin

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cine a zis ca nu e buna? Se foloseste la curatat rugina de pe suruburi, table, etc.

| Superior a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Mai curata si stomacul, chiar daca asta o face in moduri neconventionale happy

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Superior):

Daca bagi constiincios curata de zile. Si se practica pentru ca atat zaharul cat si celelalte substante dau dependenta. Cunosc care ii doare si le vajaie capul daca nu-si iau doza zilnica.

| Superior a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Eu beau cola rar, undeva la 2 saptamani, dar simt ca as putea trai si fara.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Superior):

Esti sarac, n-ai parale sa bei zilnic. Nu esti in pas cu moda occidentala, esti inapoiat, esti comunist, te temi de moarte. O sa ramai cu ea mica.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu rade, asta transmit reclamele fara sa-ti dai seama ce iti inoculeaza in subconstient. Sunt niste documentare despre manipulare de cazi in cwr.

| xerxes1 a răspuns:

Este foarte buna, bea cata poti.
Natura isi elimina singura greselile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un suc natural nu face asa, mdeah.
https://www.youtube.com/watch?v=LZp29Qeu8_U

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu conteaza, face bine la organism.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Cine a zis ca nu e buna? E o buna metoda de asasinare sau sinucidere.

| sir sanjei a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

NU am auzit pe nimeni sa moara de la cola.

| DeliaJ a răspuns:

Coca-Cola contine ingrediente cancerigene, FOARTE mult zahar si chimicale.

| CristiRx8 a răspuns:

Deloc

| DrakeBoy a răspuns:

Are cofeina.iar Coca Cola si Pepsi contin intre 35-38 mg de cofeina per portie/pahar. Deci nu e prea bine..insa eu consum Coca-Cola..nu e asa de daunatoare.laughing. Funda?

Răspuns utilizator avertizat