| Sufletel92 a întrebat:

De ce nu pot sa beau multa apa pe zi? Stiu ca e necesar sa bei cel putin doi litri, mai ales vara. Daca nu ma chinui reusesc sa beau numai jumatate de litru.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Eu inainte nu beam mai deloc, decat daca imi aminteam sau dupa masa, dar de cand m-am pus pe slabit, beu 2 l apa/zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu mai multi care s-au aruncat in apele curgatoare, ale patriei si au baut apa de la fund.de la fundul lor.al apelor.multa.dar s-au innecat.dovada ca prea multa apa... strica!

| PuzzlE a răspuns:

Depinde de organismul fiecaruia, eu de ex. beau aproape 1-1, 5l pe zi.

| emaema a răspuns:

Apa nu trebuie sa bei doar cand iti este sete. pune 8 pahare cu apa de circa 200 - 250 de grame fiecare pahar si in timp ce stai si iti faci treburile sau navighezi pe net bea putin cate putin. de obicei nu bem multa apa din cauza obisnuintei de a bea sucuri si alte lichide care ne dau o falsa senzatie de reducere a setei dar care nu ne aduc decat mult zahar si alte substante mai putin folositoare decat hidratarea de care avem nevoie.

| madalina_1340 a răspuns:

Pai de atata apa are nevoie organismul tau.