| Cristina788 a întrebat:

De ce nu rămân insarcinata dupa covid? Am avut coronavirus acum 4 luni.
Am fost internată la spital pentru tratament.
De 4 luni incerc sa rămân însărcinată și nu pot, am incercat in perioada fertilă dar nu a mers.
Aveți idee dacă coronavirusul e de vină sau medicamentele?
Sau nu au nicio treabă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Organismul tau sau el nu fac fata

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Covidul lasa sechele in corp care se vindeca greu, mai asteapta pana anul viitor si vezi poate te refaci in cateva luni.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu crezi ca ar trebui intai sa te mariti, ca sa fii sigura ca nu te pun parintii sa faci avort din nou, in caz de ramai gravida?
Intai rezolva-ti problemele acasa cu familia, casatoreste-te si apoi gandeste-te sa ramai gravida.
In special pentru ca un avort, te poate lasa sterila pe viata.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mergi la control cu sotul, sa aflati pe unde ar putea fi problema.
Nu cred ca are legatura cu covid.

| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca sigur pe TPU sunt medici avizați care pot da un sfat decent.

Fa un test de fertilitate cu partenerul si aflați.

| gabicoo a răspuns:

Te-a sterilizat covidul! Și medicamentele date de spital!
winking
E clar teoriile conspirației sun reale!
laughing

Mergi la medic! Asta e singura teorie valabilă și soluție pentru problema ta!

| Sekim a răspuns:

Unul dintre voi este probabil infertil, trebuie făcut un test ca sa vezi care este problema. Vaccinul nu cauzează asemenea probleme, e doar un mit, însă, despre ce medicamente vorbești?

| sweetys a răspuns:

Teoretic rămâi în perioadele de maximă fertilitate din lună, dar în practică ar fi doar de două ori pe an șanse 100% să rămâi însărcinată. Poate să fie și de la stres. Dar ca să eviți orice dubiu ar trebui sa faci un control ginecologic. Medicul este cel mai în măsura sa te ajute.

| badpanda a răspuns:

Ai incercat sa schimbi partenerul?

| Ciprian09 a răspuns:

Un doctor maneolog de servici pe aici?
daca ajungi sa pui intrebari de genul asta aici, si nu la un medic specialist...grav!

| Anuskaa a răspuns:

Ca sa ramai gravida trebuie sa faci sex, dar tu iti introduci sperma prietenului in vagin. Asa nu o sa ramai.

| salieri84 a răspuns:

Incearca mai degraba sa faci un copil cu soțul tău. Covid nu e Atotputernicul și nici tu nu esti Fecioara Maria.