| osimplafataaaa a întrebat:

De ce nu vedem clar în vis?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Visele sunt prelucrari efectuate de creier asupra informatiilor existente in el obtinute in timpul zilei. Sunt niste fantezii create de creier in timpul somnului, de aceea nu sunt clare. Cu cat somnul e mai adanc, cu atat nu ne mai amintim nimic din vis. Visul nu e o atentionare sigura asupra a ceea ce urmeaza sa se intample. Daca informatiile existente in creier sunt suficiente pentru a "prevesti" anumite lucruri care se pot intampla atunci visul poate constitui o prevestire, dar nu e ceva sigur, e doar o posibilitate.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cred ca doar tu nu vezi clar in vis eu vad.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar i ti mai amintesti a doua zi ce anume ai visat?

| osimplafataaaa explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da... aproximativ