| CreepyCrow a întrebat:

De ce oamenii continua sa faca ceva, stiind a acel ``ceva`` e daunator pentru ei?
Adica, de exemplu, Coca-Cola are substante extrem de... nici n`am cum sa va spun. Daca in alte tari se curata toaletele cu el, datorita acidului si ce mai are pe acolo...n`am cuvinte.
Nu mai tine nimeni la sanatate?
Nu vreau sa par acum. o ``de aia`` da mi-a venit asa o curiozitatethinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce în lumea asta mare se permite ca industria alimentară să introducă aditivi și conservanți care nu duc decât la diabet, boli cardio-vasculare și cancer?
Vezi Codex Alimentarius!
Soarta noastră este deja pecetluită.
Ambii mei părinți au murit de cancer!
Urmăm noi...
Pa, pa.

| ombladon a răspuns:

Spune ce naiba are, ti-e rusine sau ce dracu?

| VadTot a răspuns:

Vai tu ce ingrijorara esti de Coca Cola.Dar de Restul Produselor stii ceva? asa in general nu ma refer la cele din Fast fooduri..Chiar si cele care le mananci chiar si tu ..si ai impresia sau crezi ca ar Fii Foarte Sanatoase,.Iti Garantez eu ca nu s deloc Chiar Foarte sanatoase,, Adevarul stii care este ...ca nimic numai este Este Chiar atit de Sanatos! Toate au Si sunt umplute de tot Felul de Chimicale.Un Produs cu cat este mai bun si gustos Cu atit este mai umplut de chimicale..si foarte toxic! Asa ca mai bine nu te alarma atita dar nu cumva sa faci un pre infarct,laughingsi sa mori inaintea mea care sunt un Fan Coca- Colalaughing ok? mai tempereaza te sa nu faci tensiune ceva.laughing)

| elenukbombonik a răspuns:

Atata timp cat se simt bine, nu le pasa.: )

| cristy3991 a răspuns:

Tu de ce folosesti cosmetice stiind ca o sa ajungi la 40 de ani si arati de 60?

| KagomeSan a răspuns:

Pai...Oamenii o beau pentru ca l -e provoaca placere.ei s erisca pentru placere happy e un fel de trait extrem =]]
Adevarul e ca e mai bine s ate abtii de la astfel d elucruri insa nu e chiar usor e ca si cum te ai lasa de fumat. daca nu fumezi nu ia cocaina sau cum s emia sspune in sange si incepi s ate simti prost te odar ecate ceva devii irascibil. nu e chiar asa usor happy in plus un studiu a demonstrat ca, coca-cola si alte sucuri de la firma ei contin o substanta ce iti da dependenta. bei si vrei mai mult is mai mult si mia mult si tot asa. cam asta e motivul
sper ca te am ajutat! happy