| lalalallalala a întrebat:

De ce simt o pulsatie in partea stanga la mijloc (mai jos de inima)? Nu se simte ca bataile inimii normale, se simte mult mai intens.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate fi pulsația unui mușchi intercostal sau abdominal.
Dacă pulsația este în ritmul inimii, este totuși de la inimă.

| Celcestietot a răspuns:

Să nu ai tensiune arteriala. Recomand să te duci la medicul de familie, el va știi ce este de făcut.

| RoCkKiD a răspuns:

E posibil sa fie spasme la alt muschi. Daca nu ai alte simptome si trec pana maine e in regula daca nu mergi la medic.

| Nătărău a răspuns:

Trăiești. Totuși bei cafea? Bei zahăr?