| Clorox a întrebat:

De ce sunt mereu obosit chiar dacă am dormit și m-am odihnit mai mult decât suficient?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Pentru ca organismul are nevoie de mai multa vitamine! Fier, magneziu, zinc, etc...

| justanotheruser99 a răspuns:

Ori ai probleme cu tiroida, ori e de la frig. Cu cat e mai rece cu atat organismul tau arde mai multe calorii, iar tu consumi energie. Mananca mai bine si bea ceai cald. Te va ajuta.

| peperonies a răspuns:

Probabil ai alimentatia foarte proasta.

| Clorox explică (pentru peperonies):

Sunt sigur de asta happy

| vocea a răspuns:

1-sa mananci multe legume sau fructe(daca nu iti permiti consuma ciorba )
2-nu te mai masturba(iti provoaca o stare pe moment dar dupa iti pierzi energie)
3-cumpara de la farmacie:vitamine.etc...

| reihiuke a răspuns:

E problema emotionala. Consumi foarte multa energie inutil, atunci cand faci lucrurile. Chiar si cand dormi consumi energie in loc sa te odihesti

| presus a răspuns:

Fa-ti un progam de somn mai bun intre 8-9 ore pe noapte si evita dormitul la ore tarzii. Conteaza si alimentatia, trebuie sa mananci mese bogate in proteine, carbohidrati, fructe pentru a lua vitamine, etc.

| TCosminn a răspuns:

Tocmai pentru ca ai dormit mai mult decat trebuie si probabil nu dormi in intervalul de ore in care organismul tau produce adrenalina. Mai poate fi si din cauza alimentatiei.

| tacitacitaci a răspuns:

Pentru ca te poti trezi obosit daca dormi prea mult

| TabletaSB a răspuns:

Depinde de varsta.

| Coniac_Ilie_1996 a răspuns:

Eu patesc asta daca nu am activitate si dorm prea mult. incearca sa mananci mai multe fructe sa fii mai activ si sa ai un program de somn cat mai echilibrat posibil.

| Dariuss11122 a răspuns:

Din cauza alimentatie si neavand un progam organizat, incearca sa mananci mai putin gluton, am aceeasi problema