| magma8 a întrebat:

De ce sunt sireturi atasate uniformei de asistent medical?
Incep practica saptamana urmatoare si azi mi-a venit uniforma pe care am comandat-o, dar nu am vazut in poza ca are atasat niste sireturi in stanga si dreapta. Presupun sa se leaga la spate?(normal) dar din cate am vazut arata mai bine fara sireturi stranse.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Șireturile sunt oferite, datorită faptului că nu este mărime individuală, ci standard. Șiretul este pentru reglarea mărimii pe fiecare talie în parte. Trebuie să existe găici sau găuri libere unde se introduce șiretul. De asemenea, șiretul se folosește și la partea de jos, la tiv, că măsură de siguranță în cazul unei desfacerii involuntare a nasturilor, dacă are. Sau ca să nu se ridice prea mult în timp ce faceți diverse mișcări cu corpul sau brațele!
Căutați găici sau găuri libere, ele vor fi cele în care se introduc!