| dany2001 a întrebat:

De ce sunt trist mai tot timpul si imi vin stari de depresie? Ma poate ajuta cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cum vin stariile alea?

| OnuOnulică a răspuns:

Încearcă să gândești pozitiv și să lași stările de negativitate și depresie la o parte. Atâta timp cât gândești pozitiv totul o să fie așa cum vrei tu...trebuie doar să ai mai multă încredere în tine!

| Oana92 a răspuns:

Doar un psiholog sau un psihiatru o poate face. Depresia nu trece de la sine, ai nevoie de ajutor!

Răspuns utilizator avertizat
| Oana92 a răspuns (pentru Outlawz):

Rar e vorba de un singur factor care duce la depresie, in general e un cumul de cauze. Si inainte de a indeparta acel factor trebuie sa il gasesti si apoi sa il inlaturi, daca poti. Asta presupune o analiza mai adanca.

Depresia reala nu trece de la sine! Eventual se diminueaza simptomele, iar la primul eveniment negativ va izbucni si mai puternic.

Răspuns utilizator avertizat
| Madesz a răspuns:

Te supăra cineva, te-ai plictisit de viață... Da Nu-i panică, man. Iti sunt alături. Da-mi facebook-ul tău și vorbim deschis.

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Asta vine doar din creier...din minte.Tu iti faci gandurile astea.