| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp imi curge un lichid maroniu din vagin si mi-a intarziat si menstruatia,nu e prima data cand imi curge acest lichid maroniu, dar as vrea sa stiu de ce? Din ce cauza curge?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai avut sex, atunci este de la o sarcina.
Daca nu ai avut sex deloc, atunci poate fi o infectie si trebuie sa mergi la ginecolog pentru o consultatie.

| AliGab a răspuns:

Eu aveam acea scurgere maro doar cand raceam "jos", de exemplu dupa ce sedeam pe suprafete reci

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Infectia este atunci cand curge un lichid albicios si urat mirositor.Ce spui tu este posibil sa ai un dereglaj hormonal.Dereglajul hormonal duce la schimbarea datei ciclului menstrual.va persista acest lichid maroniu pana dupa data ciclului tau menstrual apoi va veni ciclul menstrual in forta. De luna viitoare vei avea ciclul menstrual la data la care s-a regalt acum. daca stii ca ai mai avut astfel de probleme, mergi la medicul de familie.De fapt ce spun eu acum este doar o parere dupa cum scrie si cu rosu mai sus, este informativ.Tu trebuie sa mergi la medic pentru un control.

| Maria_Mary_1962 a răspuns:

Consulta un ginecolog neaparat.

| Fellycya a răspuns:

Am avut contact sexual, dar nu s-a terminat niciodata in mine. Si nu am cum sa fi ramas insarcinata.