| Mikisan a întrebat:

De ceva timp mi-a aparut ceva, ca o galma pe pe partea stanga a piciorului. Este ceva micut, nu ma doare daca o ating sau altceva, dar totusi pare incomoda cand o vezi. De la ce a aparut si cum pot scapa de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Eva a răspuns:

Probabil e un lipom, o acumulare de grasime sub piele. Daca e mobil, nu creste si nu te doare, da-i pace, e foarte posibil sa se resoarba de la sine. E destul de simplu si sa-l scoti chirurgical, dar daca nu te deranjeaza n-are rost. Sanatate.

| FlorinDiablo a răspuns:

Mergi la doctor poate sa fie un hematom sau poate sa fie datorita circulatiei, eu am avut asa ceva datorita loviturilor repetate, dar sa desumflat ulterior